Eksmisja lokatorów z nieruchomości Adwokat

Jako Adwokat specjalizujący się w eksmisjach i przywracaniu posiadania nieruchomości prowadzę niniejszą stronę internetową. Znajdziesz tu wiele informacji z zakresu tzw. procedury eksmisji, wydania nieruchomości przez nierzetelnego lokatora, wygaśnięcia umowy najmu i zwrotu przedmiotu umowy. Zanim zdecydujesz się złożyć pozew o eksmisję możesz zapoznać się z informacjami umieszczonymi na moim blogu w kategorii eksmisja.

Osobiście podejmuję działania prawne w sprawie uzyskania wyroku eksmisji począwszy od analizy stanu faktycznego do prawomocnego zakończenia postępowania i wydania wyroku nakazującego opróżnienie i wydanie nieruchomości.
Udzielam porad prawnych online, telefonicznie oraz formie tradycyjnego spotkania w siedzibie mojej Kancelarii Adwokackiej. Świadczę pomoc prawną z zakresu eksmisji na terenie całej Polski.

Eksmisja lokatorów – częste sytuacje.

Problematyczne kwestie związane z procedurą eksmisji z nieruchomości dotyczą sytuacji gdy:

  1. Lokator nie płaci czynszu i nie chce opuścić mieszkania.
  2. Wygasła umowa najmu i były najemca nie chce się wyprowadzić.
  3. Eksmisja dotyczy osób uprawnionych do lokalu socjalnego.
  4. Brak danych osób zajmujących lokal.
  5. Osoba zajmuje lokal bez tytułu prawnego.
  6. Właścicielowi należy się odszkodowanie za brak dostępu do mieszkania.
  7. Doszło do powstania konfliktu między właścicielem a lokatorem.

Klienci, którzy do mnie trafiają często pytają:
Ile trwa sprawa o eksmisję? Jak pozbyć się niechcianego lokatora? Jak usunąć byłego najemcę? Jak eksmitować żonę i dziecko?

Eksmisja lokatorów – wstępna pomoc prawna adwokata.

Jako adwokat od pomocy w uzyskaniu eksmisji świadczę pomoc prawną w zakresie odzyskania własności obejmują:

1/ konsultacje prawne – odpowiedzi na nurtujące pytania, (płatne – od 50zł)
2/ porady prawne – po przeanalizowaniu sytuacji uzyskasz informacje o warunkach i dopuszczalności eksmisji, wskażę jakie działania będą właściwą metodą, która doprowadzi do oczekiwanego rezultatu i uzyskania wyroku eksmisji. (płatne – od 150zł).

Eksmisja lokatorów – pomoc procesowa adwokata.

Pomoc prawna procesowa obejmuje:

1/ szczegółową analizę sytuacji prawnej wraz z analizą dostarczonych dokumentów, ocenę dopuszczalności eksmisji i jej ewentualnych warunków,
2/ przygotowanie odpowiednich dokumentów, ustalenie strategii procesowej,
3/ reprezentowanie klientów na Sali sądowej aż do prawomocnego zakończenia postępowania, popierając w toku sprawy złożony pozew o eksmisję lub w razie potrzeby dokonując jego modyfikacji.

Eksmisja z nieruchomości – profesjonalny Adwokat.

Jako prawnik posiadający bogate doświadczenie w sprawach tzw. eksmisji wyjaśniam problematyczne kwestie, doradzam w wyborze sposobu postępowania w sądowej sprawie o eksmisję, mając na względzie w pierwszej kolejności, interes Klienta. Wskazuję i doradzam jakie pisma powinny zostać skierowane do osoby bezprawnie zajmującej lokal.

Eksmisja – koszt Adwokata.

Koszt adwokata w sprawach o eksmisję z nieruchomości uzależniony jest od stopnia skomplikowania sprawy i nakładu czasu pracy oraz od wartości przedmiotu sprawy. Powyższe przekładają się na wynagrodzenie adwokata w sprawie sądowej o eksmisję.

Od kontaktu do uzyskania wyroku eksmisji – procedura.

Krok 1 – Zadzwoń lub wypełnij formularz (ten po prawo, pod zdjęciem –>)
Krok 2 – W toku rozmowy ustalimy czy wystarczy wstępna pomoc czy przejdziemy do kolejnego kroku.
Krok 3 – Zweryfikuję dokumenty będące podstawą wygaśnięcia stosunku najmu bądź inne. Pomogę przygotować odpowiednie wypowiedzenie umowy najmu, wezwanie do wydania nieruchomości i inne pisma, niezbędne w procedurze sądowej.
Krok 4 – Przeanalizuję bardzo szczegółowo sytuacje oraz pełną dokumentacje. Zaproponuję koszt pomocy procesowej.
Krok 5. – Przedstawiam wyniki analizy prawnej i ustalamy kierunek działania i strategię procesową.
Krok 6. – Prowadzę negocjacje przedprocesowe wysyłając pisma, wezwania oraz konstruuję pozew i inne pisma.
Krok 7. – Jesteśmy w ciągłym kontakcie telefonicznym/meilowym/osobistym.
Krok 8. – Spotykamy się dzień przed rozprawą w celu podsumowania strategii, omówienia podejmowanych na rozprawie działań.
Krok 9. – Jesteśmy razem na rozprawie w Sądzie. Sąd wydając wyrok w sprawie opuszczenia, opróżnienia i wydania lokalu musi zawrzeć w nim informację o uprawnieniu do lokalu socjalnego. Dopiero uzyskany wyrok sądowy, po jego uprawomocnieniu umożliwia złożenie wniosku o nadanie klauzuli wykonalności aby komornik mógł skutecznie przeprowadzić eksmisję z nieruchomości.

Eksmisja lokatorów – opinie Klientów.