Podział nieruchomości Adwokat.

Specjalizuję się w skomplikowanej problematyce podziału nieruchomości między współwłaścicieli, współspadkobierców, wspólników i innych. Na niniejszej stronie można odnaleźć wiele informacji dotyczących podziału działki na dwie odrębne nieruchomości i uregulowania ich stanu prawnego w księdze wieczystej, a także dotyczących podziału budynku mieszkalnego jednorodzinnego i wielorodzinnego. Zanim podejmiesz decyzję o podziale nieruchomości bądź jeśli wystąpią wątpliwości możliwości takiego podziału możesz zapoznać się z informacjami umieszczonymi  na niniejszej stronie internetowej.

Działania prawne w sprawie o podział nieruchomości począwszy od analizy stanu faktycznego do faktycznego dokonania podziału nieruchomości podejmowane są przeze mnie osobiście.
Analizuję stan faktyczny sprawy o podział nieruchomości i na tej podstawie rekomenduję rozwiązanie oraz możliwe możliwości i sposoby działania.

Świadczę pomoc prawną z zakresu podziału nieruchomości na terenie całej Polski.
Udzielam porad prawnych online, telefonicznie oraz formie tradycyjnego spotkania w siedzibie mojej Kancelarii Adwokackiej.

Podział nieruchomości – częste sytuacje.

Najczęściej problematyczne kwestie związane z podziałem nieruchomości dotyczą:

  1. Zarzutu zasiedzenia części nieruchomości.
  2. Zarzutu zasiedzenia nieruchomości.
  3. Sporami o granicę.
  4. Dziedziczenia posiadania i problemy związane z uregulowaniem własności.
  5. Podziału działki bez księgi wieczystej nieruchomości lub podziału nieruchomości z nieuregulowanym stanem prawnym.

Klienci, którzy do mnie trafiają bardzo często pytają ile trwa sprawa o podział nieruchomości, jak skrócić procedurę podziału nieruchomości, jaki jest koszt podziału nieruchomości i jakie są koszty adwokackie w sprawie podziału. Na wszystkie pytania odpowiadam online, telefonicznie lub w siedzibie mojej Kancelarii Adwokackiej.

Sprawy o podziałem nieruchomości wynikają z:

  1. Podział nieruchomości związany z podziałem majątku.
  2. Podział nieruchomości związany ze zniesieniem współwłasności.
  3. Podział nieruchomości związany z rozgraniczeniem.
  4. Podział nieruchomości pomiędzy skonfliktowanych wspólników.
  5. Negocjacje w zakresie spłat i dopłat związanych z podziałem nieruchomości wchodzącej w skład spadku.
  6. Zasiedzenie części gospodarstwa rolnego.
  7. podział majątku między byłymi małżonkami po rozwodzie

Podział nieruchomości – wstępna pomoc adwokata.

Jako adwokat od podziału nieruchomości w tym podziału majątku i podziału spadku świadczę pomoc prawną w zakresie dokonania podziału nieruchomości, obejmującą zarówno:

1/ konsultacje prawne – odpowiedzi na nurtujące pytania, (płatne – od 100zł)
2/ porady prawne – uzyskasz informacje jakie działania będą najskuteczniejszą metodą, która doprowadzi do oczekiwanego rezultatu. (płatne – od 185zł).

Podział nieruchomości- pomoc procesowa adwokata.

Pomoc prawna procesowa obejmuje:

1/ szczegółową analizę sytuacji prawnej wraz z analizą dostarczonych dokumentów,
2/przygotowanie odpowiednich dokumentów, ustalenie strategii procesowej
3/ reprezentowanie klientów na Sali sądowej aż do prawomocnego zakończenia postępowania, popierając w toku sprawy złożony wniosek lub w razie potrzeby dokonując jego modyfikacji.

Podział nieruchomości przez dział spadku lub zniesienie współwłasności.

Jako prawnik posiadający bogate doświadczenie w sprawach tzw. podziału majątku w tym podziału nieruchomości między zainteresowanych wyjaśniam problematyczne kwestie, doradzam w wyborze sposobu postępowania w sądowej sprawie o zasiedzenie mając na względzie w pierwszej kolejności, interes Klienta.

Podział nieruchomości – koszt Adwokata.

Koszt adwokata w sprawach podziału nieruchomości uzależniony jest od rodzaju postępowania sądowego, strategii procesowej, stopnia skomplikowania sprawy i nakładu czasu pracy oraz od wartości przedmiotu sprawy. Powyższe przekładają się na wynagrodzenie adwokata w sprawie o podział nieruchomości.

Od kontaktu do podziału nieruchomości – procedura.

Krok 1 – Zadzwoń lub wypełnij formularz (ten po prawo, pod zdjęciem –>)
Krok 2 – W toku rozmowy ustalimy czy wystarczy wstępna pomoc czy przejdziemy do kolejnego kroku. Krok 3 – Przeanalizuję bardzo szczegółowo sytuacje oraz pełną dokumentacje. Zaproponuję koszt pomocy procesowej.
Krok 4. – Przedstawiam wyniki analizy prawnej i ustalamy kierunek działania i strategię procesową.
Krok 5. – Prowadzę negocjacje przedprocesowe, wysyłam pisma, wezwania i konstruuję wniosek i inne pisma. Wiele spraw, w których prowadziłam negocjacje przedprocesowe zostało zakończonych na mocy porozumienia bez potrzeby podejmowania działań sądowych.
Krok 6. – Jesteśmy w ciągłym kontakcie telefonicznym/meilowym/osobistym.
Krok 7. – Spotykamy się dzień przed rozprawą w celu podsumowania strategii, omówienia podejmowanych na rozprawie działań.
Krok 8. – Jesteśmy razem na rozprawie w Sądzie.

Podział nieruchomości – opinie Klientów o adwokacie.